Serwis układów klimatyzacji na „nowy” czynnik R1234yf

Zapraszamy wszystkich kierowców z układem klimatyzacji napełnionym czynnikiem R1234yf. Posiadamy sprzęt renomowanej firmy wyposażony w analizator czynnika. Zapewniamy profesjonalny serwis układu wyposazony w nowy gaz o oznaczeniu R1234yf. Wraz z czynnikiem zostanie wymieniony przepracowany olej w układzie chłodniczym PAG.

Serwis układu klimatyzacji

Polecamy coroczny serwis układu klimatyzacji w którego skład wchodzi: przegląd wizualny komponentów układu, ściągnięcie zużytego czynnika R134a wraz z olejem, usunięcie z układu za pomocą próżni wilgoci, ponowne uzupełnienie zalecaną przez producenta ilością czynnika chłodniczego raz olejem syntetycznym PAG smarującym cały układ. Każda klimatyzacja na końcu procesu jest kontrolowana, sprawdzane są prawidłowe ciśnienia oraz praca wentylatorów.

Odgrzybianie

Podczas procesu chłodzenia na parowniku wbudowanym w kokpicie każdego samochodu wyposażonego w układ klimatyzacji powstaje para wodna, która poprzez bardzo niską temperaturę skrapla sia. Jest to środowisko bardzo wilgotne które sprzyja powstaniu różnych bakterii. Polecamy odgrzybiać samochód minimum raz w roku. Metody jakich używamy to przedewszystkim ozonowanie, lub na życzenie Klienta metoda ultradźwiękowa.

Naprawa układu klimatyzacji

Zajmuje się szeroką pojętą diagnostyką układu klimatyzacji, oraz usuwaniem usterek jakie mogą w niej wystąpić. Usterka może leżeć po stronie nieszczelnego układu, polecamy wtedy wyszukanie nieszczelności za pomocą próbu azotowej lub poprzez napełnienie układu z kontrastem UV, dzięki któremu możliwe jest znalezienie nawet najmniejszej nieszczelności. Drugą najpopularniejszą grupą są usterki elektryczne, w tym przypadku pomocą służy nasz elektryk. W niektórych przypadkach usterka może leżeć po stronie wadliwej sprężarki, również i w tym przypadku można na nas liczyć.

Call Now Button