USŁUGI SERWISOWE

USŁUGI SERWISOWE

W serwisie Premio Wulkan – Auto kompleksowo naprawisz swoje auto. Wykonujemy usługi z zakresu mechaniki i elektroniki samochodowej.
Ceny podstawowych usług znajdziesz w poniższym cenniku. O wszystkie inne po prostu zapytaj!

RODZAJ USŁUGI CENA
WYMIANA OLEJU I FILTRA OLEJU 99-199.00zł
PAKIET SERWISOWY PODSTAWOWY (Wymiana oleju i filtra oleju, powietrza, kasowanie inspekcji, mały przegląd auta) od 149.00zł
PAKIET SERWISOWY PODSTAWOWY PLUS (Wymiana oleju i filtra oleju, powietrza, kasowanie inspekcji, sprawdzenie hamulców i zawieszenia, mały przegląd auta) od 199.00zł
PAKIET SERWISOWY ROZSZERZONY (Obejmuje pakiet podstawowy i: wymianę filtra kabinowego i paliwa, odgrzybianie układu klimatyzacji, rozszerzony przegląd auta z sprawdzeniem układu hamuulcowego) od 399.00zł
PAKIET SERWISOWY PEŁNY (Obejmuje pakiet rozszerzony i: pełen serwis układu klimatyzacji, ustawienie geometrii, konserwacje układu hamulcowego przedniej i tylnej osi, kasowanie i sprawdzenie błędów w komputerze, dokładny przegląd auta, mycie auta w środku i na zewnątrz, wymianę płynu hamulcowego) od 949.00zł

W cenie wymiana oleju i filtra oleju, powieszenie zawieszki pod maską. W przypadku powierzenia własnego oleju koszt utylizacji -20zł., koszt utylizacji filtra 1szt. - 5zł.. Ceny brutto.

Wymiana oleju i filtrów to podstawowa czynność obsługowa w każdym samochodzie. Przykładamy szczególną uwagę do prawidłowego doboru oleju do silnika samochodu. Dobrany i zakupiony u nas olej spełnia wszystkie normy narzucone przez producenta danego silnika.

Jako uzupełnienie oferty szczególnie polecamy nasze pakiety przeglądowe, dzięki którym można dokładnie zbadać cały pojazd wykonując takie usługi jak kontrola geometrii kół, kontrola komputera pokładowego, wymiana płynu hamulcowego, chłodniczego, badanie stanu akumulatora, sprawdzenie wyważenia kół w jednym pakiecie zaoszczędzając przy tym do 40% pieniędzy w porównaniu do wykonania tych usług oddzielnie.

OPCJE DODATKOWE

Kasowanie inspekcji serwisowej

20-60.00zł

Wymiana filtra powietrza

od 35.00zł

Wymiana filtra kabinowego

od 35.00zł

Wymiana filtra paliwa

od 100.00zł

RODZAJ USŁUGI CENA
GEOMETRIA KOMPUTEROWA 159-349.00zł
POMIAR GEOMETRII PODWOZIA 100.00zł

W cenie geometrii komputerowej ustawiana jest zbieżność osi przedniej. Ceny brutto.

Geometria – czyli zbieżność i kąt pochylenia koła.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w precyzyjnym ustawianiu geometrii podwozia w tym zbieżności kół oraz kątów. Nasze doświadczenie uzupełnione jest sprzętem najwyżej jakości mierzącym z dokładnością do jednej minuty stopnia zbieżność oraz kąt każdego koła. Do każdego samochodu dołączamy wydruk na którym widoczne są wyniki geometrii.

Zaufaj profesjonalistą! Poprawnie ustawiona geometria ma wpływ na prawidłowe zużycie opon, oraz elementów zawieszenia. Jest to czynnik który ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, oraz spalanie samochodu przy za dużej zbieżności, lub rozbieżności kół.

Na co zwracać uwagę po ustawieniu geometrii.

Podstawową sprawą jest właściwy tor jazdy samochodu. Najprostszym sposobem sprawdzenia poprawności ustawienia geometrii jest jazda po prostej drodze (pamiętajmy, że wielu dróg ma spad w prawą stronę) i skontrolowanie czy samochód przy kierownicy ustawionej na wprost nie zjeżdża z naszego pasa ruchu. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że koła naszego samochodu są równomiernie rozbieżne lub zbieżne. Taka geometria nie będzie objawiała się ściąganiem na drodze, lecz niestabilnością samochodu podczas jazdy na wprost (przy geometrii zbieżnej kół), lub piskami opon w trakcie zakrętów (geometria rozbieżna kół).

Kiedy ustawiać geometrię.

Możemy rozróżnić 3 podstawowe sytuację po których ustawiamy geometrią:

  • wymiana lub konieczność rozkręcenie i skręcenia elementów zawieszenia mogąca mieć wpływ na ustawienie koła (przestawienie geometrii) – zasadniczo są to wszystkie elementy (zazwyczaj można z nich wyłączyć części stabilizatora kół)
  • zmiana położenia elementów względem siebie, ewentualne zniekształcenie – to rzeczy które zmienią naszą geometrię po wjechaniu np. w dużą dziurę
  • rutynowa kontrola geometrii- należy pamiętać, że części naszego samochodu zużywają się, a za tym idzie zazwyczaj nieduże przestawienie zbieżności kół

Jak często należy kontrolować geometrię? Kierowcy z większymi przebiegami powinni takiej kontroli dokonywać przynajmniej raz w roku. Samochody które użytkujemy sporadycznie możemy to zrobić rzadziej np. dwa razy w roku. Często praktykowanym momentem na taką kontrolę jest wymiana opon na nowe.

OPCJE DODATKOWE

Regulacja zbieżności osi tylnej

+ 80.00-120.00zł

Dodatkowa regulacja kąta koła

+ 40.00-80.00zł

RODZAJ USŁUGI CENA
SERWIS KLIMATYZACJI R134A (do 100g. ubytku czynnika) 199.00zł
SERWIS KLIMATYZACJI R1234YF (do 50g. ubytku czynnika) 319.00zł
ODGRZYBIANIE - OZONOWANIE 80.00zł
DIAGNOSTYKA UKŁADU / NAPRAWA od 120.00zł
CZYSZENIE PAROWNIKA 199.00zł
WYMIANA FILTRA od 35.00zł

W cenie kontrola wizualna układu, ściągnięcie czynnika z układu, ściągnięcie starego oleju, osuszenie układu, wstępna kontrola szczelności, napełnienie nowym olejem i czynnikiem, kontrola wydajności. Ceny brutto.

Serwis układów klimatyzacji na „nowy” czynnik R1234yf

Zapraszamy wszystkich kierowców z układem klimatyzacji napełnionym czynnikiem R1234yf. Posiadamy sprzęt renomowanej firmy wyposażony w analizator czynnika. Zapewniamy profesjonalny serwis układu wyposazony w nowy gaz o oznaczeniu R1234yf. Wraz z czynnikiem zostanie wymieniony przepracowany olej w układzie chłodniczym PAG.

Serwis układu klimatyzacji

Polecamy coroczny serwis układu klimatyzacji w którego skład wchodzi: przegląd wizualny komponentów układu, ściągnięcie zużytego czynnika R134a wraz z olejem, usunięcie z układu za pomocą próżni wilgoci, ponowne uzupełnienie zalecaną przez producenta ilością czynnika chłodniczego raz olejem syntetycznym PAG smarującym cały układ. Każda klimatyzacja na końcu procesu jest kontrolowana, sprawdzane są prawidłowe ciśnienia oraz praca wentylatorów.

Odgrzybianie

Podczas procesu chłodzenia na parowniku wbudowanym w kokpicie każdego samochodu wyposażonego w układ klimatyzacji powstaje para wodna, która poprzez bardzo niską temperaturę skrapla sia. Jest to środowisko bardzo wilgotne które sprzyja powstaniu różnych bakterii. Polecamy odgrzybiać samochód minimum raz w roku. Metody jakich używamy to przedewszystkim ozonowanie, lub na życzenie Klienta metoda ultradźwiękowa.

Naprawa układu klimatyzacji

Zajmuje się szeroką pojętą diagnostyką układu klimatyzacji, oraz usuwaniem usterek jakie mogą w niej wystąpić. Usterka może leżeć po stronie nieszczelnego układu, polecamy wtedy wyszukanie nieszczelności za pomocą próbu azotowej lub poprzez napełnienie układu z kontrastem UV, dzięki któremu możliwe jest znalezienie nawet najmniejszej nieszczelności. Drugą najpopularniejszą grupą są usterki elektryczne, w tym przypadku pomocą służy nasz elektryk. W niektórych przypadkach usterka może leżeć po stronie wadliwej sprężarki, również i w tym przypadku można na nas liczyć.

OPCJE DODATKOWE

Uzupełnienie czynnika R134a

+ 20.00zł (za 100g).

Uzupełnienie czynnika R1234YF

+ 80.00zł (za 100g.)

Wstępne sprawdzenie szczelności azotem

+ 100.00zł

RODZAJ USŁUGI CENA
Wymiana klocków hamulcowych na 1 osi od 139.00zł
Wymiana tarcz hamulcowych na 1 osi od 258.00zł
Wymiana płynu hamulcowego (cena z płynem) 179.00zł

W cenie wymiana klocków w dwóch kołach, czyszczenie jarzm hamulcowych i konserwacja pastą ceramiczną (przy zakupie części w serwisie) Ceny brutto.

Układ hamulcowy jest szczególnie ważny dla naszego bezpieczeństwa. Przy każdej wymianie klocków, czy tarcz hamulcowych dokładnie kontrolujemy stan regulatorów i tłoczka w zacisku hamulcowym. Wszystkie ważne elementy układu są zakonserowane ceramiczną pastą montażową zapewniającą długotrwałą ochronę dla powierzchni szczególnie narażonych na zapiekanie się. W naszej firmie bezpłatnie skontrolujemy stan układu hamulcowego w Twoim samochodzie, wystarczy podjechać a nasi mechanicy sprawdzą czy wszystko jest ok i możesz jechać bez obawy na problemu z tym układem.

Diagnoza i naprawa układu zawieszenia to kolejną usługa którą szczególnie polecamy. Zapraszamy do kontrolowania zawieszenia przynajmniej raz w roku, lub w każdym przypadku kiedy to z podwozia wydobywają się różne dźwięki.

W każdej naprawie używamy części renomowanych producentów, dzięki którym możemy udzielić na naprawę 6 miesięcznej gwarancji. Przy naprawie zawieszenia kontrolujemy geometrią z dodatkowym rabatem.

RODZAJ USŁUGI CENA
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA 100.00zł
DALSZA DIAGNOSTYKA MECHANIKA (roboczogodzina) 270.00zł

Odczyt kodów usterek, wstępna diagnoza, kasowanie kodów błędów.

Jeżeli masz problem z swoim samochodem, który wymaga pewnej i trafionej diagnozy zapraszamy do naszego serwisu. Posiadamy sprzęt diagnostyczny dzięki któremu jesteśmy w stanie zidentyfikować 90% usterek, a nasi wykwalifikowany mechanicy i elektrycy są w stanie usunąć zdiagnozowaną usterkę bez narażania Cię na dodatkowy koszty.

Układy które jesteśmy w stanie zdiagnozować to: układ sterowania silnika, układ hamulcowy (ABS, ESP, ASR itp.), układ komfortu związany np. z klimatyzacją, oświetleniem w samochodzie, układ kierowniczy i inne.

Do diagnozy używamy bezpiecznego i wielofunkcyjnego testara Bosch.